Трикотажний дитячий одяг. Особливості прання.
Трикотаж по праву вважається однією з найпрактичніших, зручніших та універсальних тканин, яка з однаковим успіхом може служити для пошиття як повсякденних, так і святкових речей. Трикотажні вироби можна носити будь-якої пори року. Невичерпною популярністю користується дитячий одяг, виготовлений з цього матеріалу. Дитячі трикотажні речі відрізняються гіпоалергенністю, є м'якими і приємними до тіла, мають високу повітропроникність і, при правильному догляді, можуть служити досить довго без втрати своїх характеристик.
Існує кілька видів трикотажу, але ми хочемо звернути вашу увагу на дитячі речі з куліра та інтерлоку, а також на правила догляду за ними. Прання трикотажних виробів має бути якомога акуратнішим, тому що при пранні виріб може сісти по довжині або розтягнутися по ширині (у тому випадку якщо пошито з поперечного полотна).
Кулір (кулірна гладь) та способи догляду за ним
Найтонше трикотажне полотно – це кулір, до складу якого, крім бавовни, можуть входити різні матеріали (в основному – лайкра), що збільшує сферу його застосування. Величезною перевагою тканини є те, що вона фактично не заламується і дуже швидко відновлюється після прання. Незважаючи на невелику товщину, полотно має достатню міцність. Кулір широко використовується для пошиття дитячих футболок, майок, трусиків, суконь та літніх комплектів.
Одяг з куліра рекомендується прати або вручну, або при делікатному режимі, при цьому варто використовувати засоби побутової хімії: мило, порошок, гель. Сушити вироби можна і на свіжому повітрі, і батареї. Максимальна температура при пранні одягу з куліра не повинна перевищувати 30 градусів. Прасувати речі варто при середніх температурах, попередньо зволоживши тканину.
Інтерлок та способи догляду за ним
Інтерлок є повністю натуральною бавовняною трикотажною тканиною, яка відрізняється густим своєрідним переплетенням волокон. Особливість полотна полягає в тому, що при мінімальній вазі воно є досить теплим. Дитячий одяг, виконаний з інтерлоку, добре зігріває, проте практично не відчутний на тілі, тому не завдає ніякого дискомфорту. Не пропускаючи холодне повітря, вона дає можливість шкірі дихати, не порушуючи, таким чином, природний теплообмін, що є важливим для дитини. Тканина гіпоалергенна.
Інтерлок досить чутливий до прання, тому варто використовувати або делікатний режим прання, або звернутися до ручного способу. Якщо вибір упав на перший варіант, режим віджиму повинен бути щадним або зовсім вимкненим. Під час прання одягу з інтерлоку температура води не повинна перевищувати 40 градусів. Не рекомендується також використовувати відбілюючі засоби, що містять хлор. При сильних забрудненнях речі доцільно замочувати протягом 20 хвилин. Жорстку воду можна пом'якшити, додавши до неї невелику кількість питної соди.
При машинному пранні одяг потрібно вивернути навиворіт, попередньо застебнувши блискавки та гудзики. Барабан пральної машини не варто повністю заповнювати. При «вільному» пранні речі не підлягають розтягуванню. Можна використовувати додаткове полоскання, яке сприяє повному вимиванню засобу для прання. Якщо Ви вдаєтеся до ручного прання, воду при полосканні потрібно міняти доти, доки вона не стане повністю чистою.
Одяг з інтерлоку практично не потребує прасування. Але якщо Ви вирішили вдатися до цієї процедури, то це варто робити через марлю або тканину при середніх температурах.
Корисно знати! Якщо трикотажні вироби деформувалися після стрики, можна вдатися до наступних способів їх відновлення:
- занурити місця, що розтягнулися (комір, низ речі, манжети) в гарячу воду - трикотаж стиснеться;
- поки одяг вологий, його можна відкоригувати відповідно до розміру – зібрати чи витягнути;
- відпарюючи праскою через марлю і трохи розтягуючи руками, також можна розтягнути виріб, що «підсів»;
- якщо вдатися до замочування речі, що звалялася, в наступному розчині: 1 ст. л. одеколону +1 ст. л. скипидару + 3 ст. л. нашатирного спирту, її можна трохи розправити;
- відновити деформовані отвори для гудзиків або прорізні кишені можна, якщо перед пранням зашити отвори встик, а після висихання виробу розпороть ці шви.